Memento Mori-Pamatuj na smrt

Leden 2008

životopisek

24. ledna 2008 v 16:50 | teren blacková
SIRIUS BLACK
Původ jména: slovní hříčka, která může být považována za velkého černého psa.
Původní význam jména: Sirius = seirios (řecky) znamená hořící; Sirius = Psí hvězda, nejjasnější hvězda v souhvězdí Canis Major (Velký Pes).
Další jména: Čmuchal a Tichošlápek.
Tichošlápek je Siriusova zvířecí podoba - velký černý pes.
Tato podoba psů pochází ze střední/severní Anglie (Staffordshire, Yorkshire). Vyprávějí se legendy o magických černých psech.
Tito psi byli považováni za strážce hřbitovů; obvykle se potulovali po okolní krajině - zkoumali okolí. Byli větší než ostatní psi a mohli velice rychle zmizet. Byli popisováni jako velcí psi s planoucím zrakem.
Protože byli spojováni s hřbitovy, tehdejší vědci věřili, že velký černý pes představuje formu ďábla a považovali je za předzvěst smrti, proto byli nazýváni smrtonoši.
RODINA
Datum narození: 1958 nebo 1959
Datum smrti: červen 1996, kdy byl zabit sestřenicí Bellatrix Lestrangeovou. Díky jejímu kouzlu propadl tajemným, zastřeným obloukem, který je ukryt na Odboru záhad, na ministerstvu kouzel. Sirius odkázal veškerý majetek Harrymu.
Původ: čistokrevný
Rodina v přehledu: "Vznešený a starobylý rod Blacků", který zobrazuje rodinu po sedm generací - od jejich předka, Phinease Nigelluse Blacka, bradavického ředitele. Jeho rodiče byli přesvědčeni, že být Blackem je dělá prakticky královským rodem.
Sirius byl "popřen" svou matkou (a poté zatracen z rodinného gobelínu), protože nevěřil v čistou krev.
Mnoho členů rodiny dostalo jméno po hvězdě či nějakém souhvězdí.
Matka: Walburga Blacková (1925 - 1985), je možné, že zemřela až v roce 1987. Její portrét je trvale umístěn v domě Blacků.
Otec: Orion Black (1929 - 1979), který silně opevnil dům na Grimmauldově náměstí 12, v Londýně.
Sourozenci: Regulus Black
Prarodiče: Arcturus (1901 - 1991) a Melanie McMillanová Blacková, Pollux (1912 - 1990) a Irma Crabbeová Blacková. Oba páry byly přímými potomky Phinease Nigelluse Blacka. Jeden z dědů byl oceněn Merlinovým řádem první třídy za "služby ministerstvu". Není však jisté, zda to byl Arcturus nebo Pollux.
Tety, strýcové: strýc Alphard, který dal Siriusovi peníze a teta Elladora, který začala s tradicí stínaní hlav domácích skřítků, kteří už neunesli podnos s čajem.
Sestřenice: Narcissa Blacková Malfloyová, Andromeda Blacková Tonksová, Bellatrix Blacková Lestrangeová.
Siriusova nejoblíbenější sestřenice, Andomeda, má dceru Nymfradoru a další sestřenice, Narcissa, syna Draca.
Arthur Weasley je Siriusův bratranec z druhého kolene. Je zde i jisté pouto s Molly Weasleyovou.
Rodinné heslo: Toujours Pur ("navždy čistý")
Dětství: v 16 letech měl Sirius dost svých rodičů a jejich čistokrevné "mánie" a proto utekl k Jamesi Potterovi. V 17 letech si koupil dům, za peníze strýce Alpharda.
Místo, kde vyrůstal: Grimmauldovo náměstí 12, Londýn.
Doplňující informace: Sirius byl svědkem na svatbě Potterů a také Harryho kmotr.
VZHLED

Barva očí: šedé a "bezedné".
Barva vlasů: černé - delší vlasy, pokud se necítil dobře nebo měl deprese, krátké vlasy nosil pokud šli věci tak, jak měli.
Postava: vysoká, po pobytu v Azkabanu velice hubená.
Charakteristické rysy: velice pohledný - aristokratický, poněkud povýšený Black. Vypadal dobře, když se dost najedl, ale po letech v Azkabanu velice zhubnul.
Směje se štěkavým smíchem.
Jako mladý muž: Seděl pohodlně rozvalený na židli a pohupoval se na jejich zadních nohách. Byl to velice pohledný mladík: tmavé vlasy mu padaly do očí s jakousi nedbalou elegancí.
Po Azkabanu: Hustá hříva špinavých, zcuchaných vlasů mu vysela až k loktům. Nebýt toho, že mu v temných zapadlých očnicích žhnuly skutečné oči, mohl si ho kdokoli splést s mrtvolou. Voskově žlutou kůži měl přes lícní nataženou tak pevně, že obličej připomínal lebku. Zažloutlé zuby měl vyceněné v širokém úšklebku.

SIRIUS V BRADAVICÍCH
Roky: 1969 - 1976
Kolej: Nebelvír
Výtvory: vyrobil záškodnickou mapu spolu s Jamesem Potterem, Remusem Lupinem a Peterem Pettigrewem.
Poznámka: měl reputaci výtržníka.
SCHOPNOSTI A DOVEDNOSTI
Hůlka: ?
Ostatní zařízení (vlastnictví): létající motorka; záškodnická mapa, která byla vytvářena během posledních dvou let v Bradavicích; dvousměrné zrcátko.
Organizace a sdružení: člen Pobertů a Fénixova Řádu.
Zvěromágství: medvědovitý pes (neregistrovaný zvěromág). První přeměnu dokázal v pátém ročníku, v Bradavicích.
Věznění: Potom, co Pettigrew zradil Potterovi a uprchl, potvrdil Brumbál, že Sirius byl strážcem tajemství Potterových. Barty Skrk, sr. ho uvěznil do Azkabanu bez řádného soudu.
Sirius byl vězněn přes 12 let, ale uprchl poté, co v novinách spatřil fotku Červíčka. Díky jeho zvířecí proměně nebyl odhalen mozkomory, kteří neměli na zvířata žádný vliv. Na Siriuse byla poté vypsána odměna - 10 000 galeonů.
Trezor v Gringottově bance: 711